Достапни линкови

Париз: Франција ќе се соочи со консеквенци за спротиставувањето на САД


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Франција ќе се соочи со консеквенци за тоа што им се спротивстави на Соединетите Држави околу војната против Ирак. Без да ги прецизира последиците, Пауел додаде дека Вашингтон ги преиспитува своите односи со Париз.
XS
SM
MD
LG