Достапни линкови

Пекинг: Кина бара од САД да го врати редот во Ирак


Кина побара итна акција од Соединетите Држави за враќање на редот во Ирак, реагирајќи на грабежот во нејзината амбасада во Багдад. Кинескиот став е дека оние што војуваа имаат обврска да ја гарантираат безбедноста на луѓето и на имотот во Ирак.
XS
SM
MD
LG