Достапни линкови

Москва: Средба Путин - Шредер


Ситуацијата во ирак е главна тема на средбата во Москва меѓу рускиот председател Владимир Путин и германскиот канцелар Герхард Шредер. На двајцата државници в сабота ќе им се приклучи и генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG