Достапни линкови

Вашингтон: Неконвенционална закана е приоритет


Примарна закана за безбедноста на Македонија во блиска иднина е таканаречената неконвенционална воена закана а приоритет треба да биде грижата за сопствената безбедност. Ова, како што јавува Макфакс, е проценката на Пентагон, која му била врачена на министерот за одбрана на Македонија Владо Бучовски за време на вчерашните разговори со американскиот помошник државен секретар Пол Волфовиц во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG