Достапни линкови

Газа: Најмалку осум Палестинци убиени, меѓу нив и дете и бремена жена


Најмалку осуммина палестинци биле убиени, а четирисетина повредени откако израелската армија денеска влезе во еден бегалски камп во Појасот Газа. Според извештаите, меѓу убиените имало и цивили – едно дете и една бремена жена. Тие загинале кога израелските војници употребиле експлозив за да уништат неколку куќи што им припаѓале на палестински екстремисти.
XS
SM
MD
LG