Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност ја продолжува расправата околу извештајот на инспекторите


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ја продолжи расправата околу извештајот на инспекторите за разоружување на Обединетите Нации во Ирак. Зад затворени врати во фокусот на вниманието на шефовите на инспекторскиот тим, Ханс Бликс и Мухамед Ел Барадеј, биле деталите за ирачкото нуклеарно, хемиско, и биолошко оружје.
XS
SM
MD
LG