Достапни линкови

Белград: Посета на премиерот Бранко Црвенковски


Премиерот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Белград. Се очекува на разговорите со југословенскиот и српскиот државен врв да стане збор за продлабочување на економската соработка и борбата против организираниот криминал.
XS
SM
MD
LG