Достапни линкови

Кина: 17 лица загинаа во сообраќајна несреќа


Најмалку 17 лица загинаа кога автобус со ученици излетал од планински пат во југозападна Кина, јавуваат агенциите. Едно лице е тешко повредено, а деветмина се исчезнати.
XS
SM
MD
LG