Достапни линкови

Чикаго: Закана за бомба, итно слетување на авион на Луфтханза


Лет на релација Франкфурт - Мексико сити на авиокомпанијата Луфтханса итно слета на аеродромот во Чикаго по официјалното предупредување дека во авионот е поставена бомба. Истрагата е во тек дали има експлозивна направа во авионот. Во авионот имало 392 патници.
XS
SM
MD
LG