Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ги обвинува САД


Северна Кореја ги обвини Соединетите држави дека се обидуваат да го саботираат приближувањето на двете страни на полуостровот бидејќи беше побарано инспекторите за оружје на Обединетите нации да се повлечат од земјата. Корејскиот комитет за мирно обединување со седиште во Сеул оцени дека Америка ја зголемува кризата на полуостровот со мешање во меѓукорејските работи.
XS
SM
MD
LG