Достапни линкови

ЛОНДОН: Гардијан-САД бара да се постоват ракетни штитови и Велика Британија


Соединетите држави побараа од Велика Британија да постават одбрамбени ракетни штитови и на нејзината територија, пишува денешен лондонски Гардијан. Според весник во тек се разгоговори во врска со ова прашање. Британското министерство за одбрана соопшти дека добило барање од Америка за користење на радарски инсталации во Велика британија.
XS
SM
MD
LG