Достапни линкови

СЕУЛ: Претседателски избори


Во Јужна Кореја се одржуваат претседателски избори. И двајцата кандидати за претседателската функција, Ро Му Хун од владеачката либерална партија и Ли Хои Чунг од опозицијата, посочија на кој начин ќе ги градат односите со Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG