Достапни линкови

Киргистан: Посета на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Киргистан ќе разговара со претседателот Асак Акајев. Тема на разговори безбедносна и економска соработка.
XS
SM
MD
LG