Достапни линкови

Витлеем: Истрага на израелските сили


Израелските трупи изутрината влегоа во Витлеем со цел да го истражат вчерашниот бомбашки напад во Ерусалим. Како што јавуваат агенциите армијата е во потрага по 30 тина осомничени Палестинци. Според еден израелски командир девет палестинци се веќе уапсени.
XS
SM
MD
LG