Достапни линкови

Индонезија: Две лица загинати во земјотрес


Најмалку две лица загинале а десетици се повредени во силниот земјотрес што вчера го погоди западниот дел на Индонезија. Според центарот за меторологија во Индонезија земјотресот бил со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала додека американските и австралиските екперти измериле дека тој бил со силина од 7,7 степени, но дека епицентраот бил 60 километри под земјата.
XS
SM
MD
LG