Достапни линкови

Бали: Бројот на загинаи зголемен на 190


Бројот на загинатите во бомбашкиот напад на островот Бали во Индонезија се зголеми на 190 лица, јавија агенциите. Истрагата запопчна, а засега никој не ја презема одговорноста за двете експлозии кои го уништија ноќниот клуб во Кута-познато туристичко место. Американскиот Стејт Департмент ги повика своите граѓани да ја напуштат Индонезија, додека властите на оваа држава изразија подготвеност за странска помоѓ во истрагата на овој терористички чин.
XS
SM
MD
LG