Достапни линкови

Адис Абеба: Еден загинат и 37 повредени во експлозија во хотел


Во експлозија на бомба во еден хотел во главниот град на Етипиопија Адис Абеба едно лице загина, а 37 се повредени. Истрагата за инцидентот е во тек, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG