Достапни линкови

Приштина: Интервју на Бајрам Реџепи


Приштина ќе мора да се консултира со Белград за конечниот статус на Косово, изјави во интервју за Бета премиерот на привремената косовска влада Бајрам Реџепи. Тој изрази надеж дека наскоро косовските и српските власти наскоро ќе воспостават директен дијалог.
XS
SM
MD
LG