Достапни линкови

Израел: Цивилите околу Шехада неочекувани


Израел не знаеше дека околу убиениот водач на военото крило Хамас Салах Шехада имаше цивили, изјави израелскиот премиер Ариел Шарон по акцијата во која освен лидерот на Хамас се убиени и 14 цивили. Да знаевме дека околу Шехада има цивили поинаку ќе постапевме, изјави Шарон откако акцијата на израелските сили беше едногласно осудена од Меѓународната Заедница.
XS
SM
MD
LG