Достапни линкови

Виена: Ирак одби враќање на инспекторите на ОН


Шефот на ирачката дипломатија Наџи Сабри изјави синоќа дека Багдат го одби враќањето на инспекторите на Обединетите Нации за разоружување. Соединетите Американски Држави сакаат враќање на инспекторите кои би ги обелодениле информациите кои им ги доставуваат на своите и британските авиони со цел да го нападнат ирачкиот народ, изјави Сабри за арапската телевизија Ем Би Си во Дубаи додавајќи, тој сон никогаш нема да се оствари и Ирак нема да прифати половични решенија.
XS
SM
MD
LG