Достапни линкови

Аризона: Пожарот продолжува да беснее


Пожарникарите во југо-запдната американска држава Аризона ги продолжуваат напорите за спречување на огнената стихија која се заканува да го зафати градот Шоу Лоу . Од подрачјето се евакуирани 25 илјади луѓе , а полицијата се сомнева дека пожарот е предизвикан од човечки фактор . Американскиот претседател Џорџ Буш се очекува денеска да ја посети Аризона .
XS
SM
MD
LG