Достапни линкови

Џиновски еко-графит на Алпите


Џиновски еко-графит на Алпите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Дело на францускиот уметник Сајпе, кое се распространува на површина од 1500 квадратни метри е нацртано на врвот на планината Молесон, во западниот дел на швајцарските Алпи. Уметникот користи биоразградливи бои направени од природни пигменти, како јаглен и креда. Делото постои за да ги расположи луѓето и илустрира мало момче кое дува балончиња во областа која е позната по облаците, сакајќи да го прикаже детското набљудување на небото.

Категории

XS
SM
MD
LG