Достапни линкови

Швајцарка патува пеш низ Балканот во друштво на животни


Швајцарка патува пеш низ Балканот во друштво на животни
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Дваесетиседумгодишната Маниша Бергер од Лозана, Швајцарија, која е тренер на коњи, изминативе осум месеци патува во друштво на нејзините два коња и кучето, Аку. Минатиот септември, тргнала на тура низ Европа, но пеш, со оглед на тоа што патиштата не се соодветни за јавање. Поминала низ северна Италија, потоа Словенија, северна Хрватска, Истра, Лика и Далмација. Периодов е во српскиот град Сид, додека очекува документи со кои ќе може да се врати дома, преку Хрватска.

Категории

XS
SM
MD
LG