Достапни линкови

Цртање врз Путин: Активисти против воени симболи на улиците во Србија


Цртање врз Путин: Активисти против воени симболи на улиците во Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Антивоени активисти ги отстрануваат симболите на руската војна против Украина кои се појавија на улиците низ Србија од првите денови на инвазијата. На фасадите има мурали на Владимир Путин, руски паравоени групи обвинети за воени злосторства и на српски доброволци кои се борат заедно со Русија во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG