Достапни линкови

Фудбалски тренер без екстремитети


Фудбалски тренер без екстремитети
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На седумгодишна возраст, Мароканецот Абделхалек Ел-Уарди кој е роден без екстремитети, играл фудбал со другите деца во неговото село, главно како голман. Но, како што растел, почнал се повеќе да набљудува како играат другите и да им дава забелешки за нивната техника. Со одлучност и љубов кон фудбалот стигнал до позиција - тренер на марокански младински тим.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG