Достапни линкови

Украсена Русија во пресрет на Нова Година и Божиќ

Москва и другите градови низ Русија се подготвуваат за зимските празници среде пандемијата на Коронавирус.

Од Москва до Јакутск, подготовките за претстојните новогодишни и божиќни празници се во полн тек, во услови на тешка пандемија на коронавирусни заболувања. Различни празнични украси и светла се поставени за претстојните прослави.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG