Достапни линкови

Украинската блогерка Злебова - Ужасот во Киев и животот во Скопје


Украинската блогерка Злебова - Ужасот во Киев и животот во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

По долго патување од родниот Киев до повеќе локации низ Европа, 31-годишната украинската видео блогерка Јанина Злебова се засолни во Скопје. Тука е веќе три месеци, но не го заборавила звукот на бомбите дома. Со семејството во Киев комуницира само кога имаат струја. Ни раскажа за ужасите во Украина и животот во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG