Достапни линкови

Уа за „брзата мода“!


Уа за „брзата мода“!
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Модели облечени во креации направени од различни видови отпад парадираа во Тел Авив, Израел, како дел од настанот организиран од здружението на уметници „Креативна промена“, за да ја подигнат свеста за влијанието на отпадот врз животната средина. Модната револуција е движење за моден активизам кое има за цел да ги мобилизира граѓаните, индустриите и креаторите на политики преку истражување, едукација и застапување. Организацијата е основана по катастрофата во Рана Плаза во Дака, Бангладеш во 2013 година, во која загинаа повеќе од илјада работници во фабрика за облека.

Категории

XS
SM
MD
LG