Достапни линкови

Туристичките водичи никој не ги бара


Туристичките водичи никој не ги бара
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Периодите од мај до јули и септември-октомври отсекогаш биле најповолни за туристичките водичи, зошто судејќи според искуствата, токму тие месеци главниот град е најпосетен од странски туристи. Но сега, поради пандемијата нема туристи а туристичките водичи немаат работа. Видео запис со Бранко Босилков кој вели за 34 години работа вакво искуство немал.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG