Достапни линкови

Тридневна жалост, истрагата за пожарот во Тетово е во тек


Тридневна жалост, истрагата за пожарот во Тетово е во тек
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Владата прогласи тридневна жалост на територијата на цела држава откако во вчерашниот пожар во кој изгоре модуларната болница во Тетово, загинаа 14 лица, а дванаесетмина се повредени. Истрагата за причините на несреќата е во тек.

Категории

XS
SM
MD
LG