Достапни линкови

Клучните разлики меѓу Трамп и Бајден во кампањата за претседател


Клучните разлики меѓу Трамп и Бајден во кампањата за претседател
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:10 0:00

За време на кампањата за претседателските избори во САД, двајцата кандидати, актуелниот претседател Доналд Трамп и екс вице претседателот Џо Бајден, понудија различни визии за повеќе клучни прашања во државата.

Категории

XS
SM
MD
LG