Достапни линкови

„Тие ни посакаа добар пат“: Украинка раскажува како руски војници го убиле нејзиниот син


„Тие ни посакаа добар пат“: Украинка раскажува како руски војници го убиле нејзиниот син
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Ова е приказна на една мајка од Украина за тоа како нејзиниот 13-годишен син бил убиен кога таа и нејзините деца се обиделе да побегнат од селото окупирано од руската војска. Ина вели дека на почетокот руските трупи се поздравиле, но потоа отвориле оган кон автомобилите

Категории

XS
SM
MD
LG