Достапни линкови

Последните тетовирани војници во Мјанмар


Последните тетовирани војници во Мјанмар
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Последната генерација на тетовирани нага војници од Мјанмар, во близина на индиската граница, се среќни за своето минато но и што нивните племиња ги надминале старите традиции. Порано, племињата војувале меѓу себе, а војниците ги сечеле главите на противничкото племе.

Категории

XS
SM
MD
LG