Достапни линкови

Тепање и понижување во затворите во Белорусија


Тепање и понижување во затворите во Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Илјадници луѓе се уапсени во Белорусија кои протестираа по претседателските избори на 9-ти август. Нивни роднини се собираат пред затворите, но никој ништо не им кажува. Има извештаи дека притворените се тепани и понижувани.

XS
SM
MD
LG