Достапни линкови

Тензиите во северно Косово преку фотографии

Силите на НАТО на Косово ги зголемија патролите во близина на границата со Србија, која распореди оклопни возила во близина на границата со Косово. Во меѓувреме, локалните Срби на Косово продолжуваат да го блокираат патот до границата, во Јариње, со камиони, додека припадниците на специјалната единица на косовската полиција ја следат ситуацијата. (Трим Халити)


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG