Достапни линкови

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Белорусија


Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Насилни протести избувнаа во главниот град на Белорусија, Минск, по претседателските избори, на кои повторно победи Александар Лукашенко. Според опозицијата, резултатите се лажирани, а изборите не беа ни фер ни демократски. Големи полициски сили ги растеруваа демонстрантите.

XS
SM
MD
LG