Достапни линкови

Студенти прегледуваат „болни“ играчки


Студенти прегледуваат „болни“ играчки
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Во „клиниката“ за плишани играчки во Брисел, Белгија, стотици деца беа поканети да ги донесат своите омилени играчки. Таму играчките ги прегледуваат и „лекуваат“ студенти по медицина додека водат работилница за деца. Целта е да се намали детскиот страв од посети во болница.

Категории

XS
SM
MD
LG