Достапни линкови

Средношколците од „Орце Николов“ се вратија во деведесеттите


Средношколците од „Орце Николов“ се вратија во деведесеттите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Вратите на скопската гимназија „Орце Николов“ беа временски портал за учесниците на настанот „Ретроспектива 90-ти“, организиран од OрцеTalks. Во времето се вратија почитувајќи дрес-код во стилот на деведесеттите, гледајќи видео со микс од луѓе, настани и трендови кои ја одбележале таа ера и дискутирајќи на теми кои враќаат назад, за да направат споредба и да извлечат заклучоци врзани со вредностите некогаш и денес.

Категории

XS
SM
MD
LG