Достапни линкови

Со виртуелно искуство до повеќе вакцинирани


Со виртуелно искуство до повеќе вакцинирани
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Данските истражувачи ја користат виртуелната реалност за да ги охрабрат луѓето да примат вакцина против Ковид19, користејќи игра која симулира движење меѓу инфицирани луѓе, на градски плоштад. Задачата не е лесна, а целта е да се покажат две различни сценаријa, за да се истакне потребата од имунизација.

XS
SM
MD
LG