Достапни линкови

Скопје праќа графити пораки за солидарност

Седум домашни графити уметници цртаа на двата легални ѕида, означени за слободно користење. Проектот е реализиран на иницијатива на тимот на Скопје 2028 – кандидат за Европска престолнина на културата, со идеја да ја поддржи домашната сцена на улични уметници.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Емилија Бунтеска Нацоска

Новинарската кариера ја почнува во 2007-ма година, во А1 телевизија. За време на своето искуство во телевизија, радио и онлајн медиуми, се фокусира на теми од културата, животниот стил, социјални теми и луѓе-приказни. Во тимот на Радио Слободна Европа се вклучи во јуни 2021 година.

Категории

XS
SM
MD
LG