Достапни линкови

Скопски поетски фестивал: квалитетна култура наспроти кич и шунд


Скопски поетски фестивал: квалитетна култура наспроти кич и шунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

На културниот календар на Скопје, од овој први септември стои интернационалниот Скопски поетски фестивал. Со идеја да направат спој на светската и домашната книжевност со повеќе уметнички димензии, на отворањето во Младинскиот културен центар, организаторите понудија поетски стихови придружувани од музика и глас, во едниот агол, и уметничка изложба во другиот.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG