Достапни линкови

Сириец во Романија: животот не е лесен, но барем е безбедно


Сириец во Романија: животот не е лесен, но барем е безбедно
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Талат Тајара e бегалец од Сирија, кој повеќе од 10 години живее во Букурешт, Романија. Вели дека животот како бегалец не е лесен, но тој е среќен што со своето семејство живее на безбедна локација каде нема војна.

Категории

XS
SM
MD
LG