Достапни линкови

СЗО со предупредување до младите


СЗО со предупредување до младите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Светската здравствена организација предупреди дека младите се повеќе го пренесуваат коронавирусот и дека треба да држат безбедно растојание од други лица. Во светот има видеа и фотографии на кои се гледаат метежи на плажи и во барови со што луѓето ги игнорираат советите, па така властите размислуваат за построги мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG