Достапни линкови

„Нема каде да одам“: пандемијата и семејното насилство


„Нема каде да одам“: пандемијата и семејното насилство
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:52 0:00

Пандемијата на коронавирусот ни го смени однесувањето. Станавме попретпазливи, пооддалечени и поизолирани. Токму таквата изолација, наметната од потребата за спречување на ширењето на болеста, продлабочи еден друг голем проблем, семејното насилство.

Категории

XS
SM
MD
LG