Достапни линкови

Дружење со роботот Робин за помалку стрес при посета на доктор


Дружење со роботот Робин за помалку стрес при посета на доктор
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Одењето на стоматолог може да биде специфично искуство, посебно за децата. Но компанијата „Expper“ велат дека тоа може да се смени со помош на нов, пријателски расположен робот, по име Робин.Тој помага во намалување на анксиозноста кај децата кои одат на доктор и оние кои седнуваат на стоматолошкото столче. Сертифициран психолог може да зборува преку Робин, за да обезбеди социјална и емоционална поддршка за конкретниот случај.

Категории

XS
SM
MD
LG