Достапни линкови

Реката Дрина „затрупана“ со отпад


Реката Дрина „затрупана“ со отпад
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Делови од вообичаено прекрасната река Дрина е загадена со отпад од нелегални депонии. Проблемот се создава од депонии по течението во Црна Гора, а се загадува и во БиХ и во Србија.

Категории

XS
SM
MD
LG