Достапни линкови

Путин и американските претседатели


Путин и американските претседатели
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден е на своето прво патување во странство откако ја презеде функцијата. На крајот од неговата осумдневна европска турнеја тој на 16 јуни во Женева ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Погледнете со кои американски претседатели се сретна Путин за време на неговото владеење?

Категории

XS
SM
MD
LG