Достапни линкови

Протести за смртта на Џорџ Флојд

Протести против полициската бруталност во САД и во спомен на Џорџ Флојд, кој почина откако беше задржан од полициските службеници во Минеаполис, на 25.05.2002 година.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG