Достапни линкови

„Време е да одлетате“ - протестите во Бугарија и барањата на народот

Илјадници низ цела Бугарија веќе десетина дена протестираат, барајќи оставка премиерот и главниот обвинител. Неколку фотографии од протестите во Софија, Пловдив, Варна, Враца, Велико Трново, Шумен, Русе, Разград.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Фејсбук форум

XS
SM
MD
LG