Достапни линкови

Проверивте ли дали сте чипирани?


Проверивте ли дали сте чипирани?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Теориите на заговор поврзани со вакцините за Ковид 19, кај дел од сомничавите граѓани наметнаа „тренд“ на поствакцинално „тестирање“ на своја рака. Со лажичка, паричка или друг метален предмет, некои од нив проверуваат дали се чипирани, други ова го сметаат за апсурдно. Излеговме на улица за да побараме став од младите на оваа тема.

Категории

XS
SM
MD
LG